Orbán Balázs: Magyarország bebizonyította, hogy van működő alternatívája a progresszív liberalizmusnak

A NATO-tagság a legnagyobb elkötelezettség a nemzetközi politikában, hiszen arról szól, hogy készek vagyunk egymásért harcolni, készek vagyunk egymást megvédeni, készek vagyunk egymásért meghalni – jelentette ki Orbán Balázs a The Wall Street Journalnak adott interjújában, hozzátéve: éppen ezért a szövetség bővítését nem lehet „robotpilóta üzemmódban” végrehajtani.

Hangsúlyozta: „Mindenki, az összes nagyhatalom azt mondja, hogy kis országok, nektek nincs szavatok ebben a kérdésben. Csak alá kell írnotok mindent, és azonnal el kell fogadnotok a nagyok döntéseit. Magyarország szuverén külpolitikai gondolkodása viszont nem így működik. Nagyon komolyan kell vennünk ezeket a döntéseket.”

Svédország felvétele kapcsán elmondta: az elmúlt években a magyar-svéd kétoldalú kapcsolatok nem voltak a legjobbak, mert a svéd liberális politikai elit folyamatosan támadta Magyarországot, de végül sikerült megállapodásra jutni, ezért a magyar parlament végül meg tudta szavazni a NATO-bővítést.

A miniszterelnök politikai igazgatója Gerry Baker podcastjában kitért a NATO és Oroszország konfrontációjára is. Mint mondta, a kormány értelmezése szerint a NATO és Oroszország most nem áll háborúban egymással, és ennek így is kell maradnia.

– Értelmezésünk szerint a NATO a szabadság és a stabilitás garanciája a régióban. Oroszország nem támadna meg egyetlen NATO-tagot sem – jelentette ki, hozzátéve: a szövetség sokkal erősebb Oroszországnál.

A magyar érdek szerinte nyilvánvaló: kell egy ország vagy ütközőzóna, amely elválasztja egymástól Magyarországot és Oroszországot. – A történelmi tapasztalataink szerint, amikor ez nem így volt, az biztonsági problémát okozott nekünk – mutatott rá.

Orbán Balázs egyetértett azzal, hogy Európa védelmi képességeit meg kell erősíteni, ugyanakkor fontosnak tartotta leszögezni azt is, hogy Magyarország a békés egymás mellett élésben hisz, és elutasítja a konfliktusok fegyveres megoldását.

– A háború, ami Ukrajnában zajlik, az a mi értelmezésünk szerint ellentétes az európai országok és mindenképpen Magyarország érdekeivel. És erre a konfliktusra nincs katonai megoldás. Tehát vissza kellene térni a tárgyalóasztalhoz, amilyen gyorsan csak lehet, és nem szabad az eszkaláció útjára lépni – fogalmazott.

A magyar kormány indokolatlannak és a nemzetközi jog megsértésének tartja az orosz inváziót, azt a célt viszont, hogy a harcokat Oroszország vereségéig kell folytatni, teljesen irreálisnak véli.

– Akár tetszik, akár nem, ez [a tárgyalások] az egyetlen kiút. Minél hamarabb jön el, annál jobb mindenkinek. A nyugati világ vezetői közül sokan, nem akarnak most tárgyalásokat. Nem akarják most lezárni a konfliktust. További katonai konfrontációt akarnak. Folytassuk a harcot, ami még pusztítóbb következményekkel jár majd Ukrajnában? Még több ember fog meghalni, és senki sem tudja, mi lesz a végeredmény, és mi lesz a pozitív eredmény a nyugati oldalról – hívta fel a figyelmet Orbán Balázs.

A miniszterelnök politikai igazgatója kitért a hazánkat ért uniós és tengerentúli bírálatokra is, és mindenekelőtt leszögezte: Magyarország nem a demokráciára, hanem a liberális politikára jelent veszélyt.

– És ez azért igaz, mert a mi kormányunk 2010 óta minden erejét arra fordítja, hogy a liberális progresszív nyugati kormányok nemzeti konzervatív alternatíváját építse ki, és ebben nagyon sikeresek vagyunk. A családpolitikánk működik. Magyarország GDP-je megháromszorozódott, csökkentek az adók, csökkent a munkanélküliség, nőtt a házasságkötések száma, csökkent a válások száma – sorolta az eredményeket, amelyekből, mint mondta, az következik:

„az összes társadalmi és gazdasági tényező azt mutatja, hogy az ország sikeres lehet egy elkötelezett, világos, konzervatív kormány vezetése alatt, konzervatív politikával. És ez valódi veszélyt jelent a liberális progresszív értékekre, mert minden rossz döntésüket meg lehet kérdőjelezni ezen az alapon.”

Orbán Balázs úgy vélte, ezért kell Magyarországot támadni minden lehetséges eszközzel. A módszerek pedig jól ismertek, minden olyan vádat felhasználnak Magyarország ellen, amit bármelyik konzervatív erő ellen bárhol a világon.

– Az egyetlen kivétel, vagy az egyetlen különbség az, hogy Magyarországon ez a konzervatív kormány már régóta hatalmon van, és a magyar emberek nagy többsége támogatja. Tehát a Magyarországgal szembeni vádak nemcsak hamisak, hanem ebben az értelemben antidemokratikusak is – emelte ki a miniszterelnök politikai igazgatója.

Az interjúban rámutatott arra is: az elmúlt évek száz százalékosan bebizonyították, hogy az úgynevezett jogállamisági eljárások csak a politikai boszorkányüldözés részei, semmi közük a jogállamiság szintjéhez.

– Ursula von der Leyen, a Bizottság elnöke nyíltan kimondta a Parlament előtt, hogy Magyarország nem kapja meg a neki járó pénzeket, amíg nem változtat a migrációs politikáján és a genderpolitikáján. Lengyelországban új kormány van, és azonnal megszűntek a jogállami aggályok, még azelőtt, hogy bármilyen szabályozást megváltoztattak volna. Szlovákiában új szuverenista kormány került hatalomra. Azonnal meg is jelentek a jogállami aggályok. Tehát mindenki számára, aki szorosan követi ezt a folyamatot, nyilvánvaló, hogy ez az uniós szerződésekkel való visszaélés – jelentette ki Orbán Balázs.

Végül visszatért a nemzetközi politikához, és a világrendváltozásról szólva azt mondta: a jövőben csak azok az országok lehetnek sikeresek ebben a környezetben, amelyek szuverén, független és látható stratégiával állnak elő.

– A magyar stratégia a békén, a kölcsönös tiszteleten, a konnektivitáson, a nyitottságon, a mindenkivel szembeni tiszteleten alapul. Ez a mi ajánlatunk. És ezen az alapon keresünk partnereket. Ez nem megy szembe a konzervatív elvekkel. Mert ha komolyan vesszük a nemzeti konzervativizmus eszméjét, az arról szól, hogy belátjuk: azért vannak különböző politikai struktúrák, mert az országok különbözőek, mert a civilizációk különbözőek. Tehát mi, magyarok, nem akarunk egy kínai típusú politikai rendszerben vagy egy orosz típusú politikai rendszerben élni, de nem is akarjuk a mi rendszerünket másokra ráerőltetni. Mi csak a saját utunkat akarjuk megtalálni a túléléshez. Ehhez pedig gyakorlatiasan kell együttműködnünk mindenkivel, mert így tud virágozni a magyar gazdaság és így lehet a magyar embereknek virágzó jövője – fejtette ki Orbán Balázs.

Magyar hírlap

Translate »