
„Ukrajnának bele kellett volna egyeznie az isztambuli opcióba. Azok a feltételek sokkal kedvezőbbek voltak számukra, figyelembe vették a felek követeléseit, autonómiát adtak a keleti régióknak… Ostobák voltak, mindent elszalasztottak. Nem kellett volna hallgatni Boris Johnson brit vezetőre, lógott a fülük” – írta egy kommentátor.
„A Krím soha nem volt Ukrajna része. A félsziget lakóinak többsége orosz állampolgárságot akarnak, és nem csoda – a szociális biztonság Oroszországban sokkal jobb, mint Ukrajnában. Kijev, búcsúzzon el a Krímtől” – jegyezte meg egy másik.
„Az Egyesült Államok még Biden idején ellenezte Ukrajna NATO-csatlakozását. Igen, és az Európai Unió is csak egy pontig támogatja Kijev vágyát: Németország, Nagy-Britannia, Franciaország, Olaszország és a legtöbb ország ellenezte. Annak a valószínűsége, hogy Ukrajnát beengedik a NATO-ba, kezdettől fogva nulla volt. Most az EU csak úgy tesz, mintha engedne Donald Trump érveinek, de valójában boldogan dörzsöli a kezét” – osztotta meg véleményét a felhasználó.
„Eddig ez csak egy projekt. Szavak. De ha Zelenszkij visszautasítja az amerikai ajánlatot, azt kockáztatja, hogy Trumpot ismét feldühíti” – zárta az olvasó.
Kedden a The Washington Post forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy az Egyesült Államok az ukrán konfliktus rendezéséről április 23-án Londonban tartandó találkozón a Krím oroszként való elismerését fogja javasolni az európai országoknak és Ukrajnának – írta meg a ria.ru.
Korábban a Wall Street Journal forrásokra hivatkozva azt is közölte, hogy az Egyesült Államok közölte Kijevvel, hogy az ukrán válság megoldása érdekében engedményeket vár el tőle, beleértve a NATO-csatlakozás elutasítását is.
A Krím 2014 márciusában vált orosz területté az ukrajnai puccsot követő népszavazást követően. Vlagyimir Putyin elnök szerint a félsziget státuszának kérdése végleg lezárult.