
„Washington dühös, amiért Kijev nem hajlandó elfogadni az Oroszországnak történő területátadásra vonatkozó ajánlatokat és amiatt, hogy Kijev inkább először a teljes tűzszünetről tárgyalna, és minden másról csak később” – írta a Washington Post.
A mai napon Londonban Nagy-Britannia, az Egyesült Államok, Németország, Franciaország és Ukrajna külügyminiszteri szintű megbeszéléseket tartottak volna a konfliktus rendezéséről, de az európai országok képviselői elhalasztották azokat, miután Marco Rubio amerikai külügyminiszter és Steve Whitkoff amerikai vezető különmegbízott lemondta részvételét a találkozón. Ennek következtében a megbeszéléseket alacsonyabb szintű képviselők fogják megtartani.
Mint a The New York Times írta, Rubio és Whitkoff azért nem ment Londonba, mert Volodimir Zelenszkij nem volt hajlandó a Krímet Oroszország részeként elismerni. A nyugati média szerint ez az egyik legfontosabb feltétel Donald Trump amerikai elnöknek a konfliktus lezárását célzó tervében – írta meg az Oroszhírek.
Időközben J. D. Vance alelnök ma kijelentette, hogy az Egyesült Államok kivonul a tárgyalási folyamatból, ha Oroszország és Ukrajna nem járul hozzá az ellenségeskedések megszüntetésére irányuló amerikai kezdeményezésekhez.
Hozzátette, hogy a konfliktusban részt vevő feleknek meg kell tenniük a végső lépéseket a harcok befejezésére és a határnak a jelenlegihez közeli szinten való befagyasztására.