
„Nyilvánvaló tény, hogy az állam egyértelműen nincs felkészülve a megjelenő veteránok fogadására. És hogy mi fog történni a leszerelést követően, még elképzelni sem tudom. Természetesen vannak kísérletek a helyzet javítására – támogató szolgáltatások, a helyi közigazgatásokban működő veteránügyi egységek létrehozása, valamint lakosság előkészítése a veteránok fogadására” – magyarázta.
Zsorin elmondása szerint azonban probléma van a veteránok elhelyezésével kapcsolatos dolgok megközelítésével.
„Néha olyan, mintha kifejezetten azt mondanák, hogy »csak igazi veteránról ne legyen szó«. Meggyőződésem, hogy a veteránprogramokat – mind állami, mind helyi szinten – a teljes körű háború veteránjainak kellene megvalósítaniuk. Akik értik a jelenlegi helyzetet és a honvédek aktuális problémáit. Nem afgánok, nem békefenntartók, nem bármilyen szervezet képviselője. Az ombudsman-jogászokról egyáltalán nem akarok beszélni” – tette hozzá.
Áprilisban a veteránügyi és az egészségügyi minisztérium egy kísérleti projektet indított el, amely kiterjeszti a harcosok egészségügyi alapellátását. A veteránok mostantól több ingyenes orvosi szolgáltatást vehetnek igénybe.