
„Megtörténhet. Kétlem, hogy megtörténik, de mindenképpen megtörténhet” – válaszolta a témával kapcsolatos kérdésre.
Az államfő ismét hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államoknak „nagyon” szüksége van Grönlandra, mivel az szükséges számukra a nemzetközi biztonság garantálásához.
Donald Trump még hivatalba lépése előtt többször is kijelentette, hogy a szigetnek az Egyesült Államok részévé kell válnia. Hangsúlyozta, hogy ezek a területek stratégiailag fontosak a nemzetbiztonság és a „szabad világ” védelme szempontjából, beleértve a Kínával és Oroszországgal szembeni védelmet is. A Fehér Ház vezetője nem volt hajlandó ígéretet tenni arra, hogy nem fog katonai erőt bevetni a sziget feletti ellenőrzés megszerzéséhez.
Március közepén parlamenti választásokat tartottak Grönlandon, amelyek után az új képviselői összetétel dönthet a Dániától való, teljes függetlenség kérdésében kiírt népszavazásról. Ugyanakkor egyetlen helyi politikai párt, sőt a polgárok túlnyomó többsége sem támogatja az Egyesült Államokhoz való csatlakozást. A sziget új miniszterelnöke, Jens-Frederik Nielsen már kijelentette, hogy az Egyesült Államok nem kapja meg ezt a területet, és hogy a grönlandiak maguk döntenek a jövőjükről.
Grönland 1953-ig Dánia gyarmata volt, de ma is a királyság része. 2009-ben autonómiát kapott az önkormányzás és a belpolitikában való, független választás lehetőségével.