
„Az Egyesült Királyság valószínűleg lemond arról a tervéről, hogy több ezer katonát küldjön Ukrajna védelmére, mert a kockázatokat ”túl magasnak„ ítélik” – írta az újság.
A forrás, aki részt vett a tárgyalásokat a hajlandóság koalíciójáról, azt is jelezte, hogy a királyság nem rendelkezik elegendő erővel egy ilyen feladathoz.
„Az Egyesült Királyság mindig is így gondolkodott. Franciaország volt az, amelyik keményebb megközelítést akart” – tette hozzá.
Mindazonáltal hangsúlyozta, hogy Nagy-Britannia ahelyett, hogy több ezer katonát küldene, az ukrán hadsereg újjáépítésére és felfegyverzésére összpontosít.
Emmanuel Macron francia elnök a március 27-i párizsi csúcstalálkozó után azt mondta, hogy a koalíció több képviselője elrettentő erők küldését tervezi Ukrajnába. Mint a francia államfő hangsúlyozta, ez a kezdeményezés nem az ukrán csapatokat fogja helyettesíteni, és az elrettentő erő nem lesz békefenntartó. Céljuk Oroszország elrettentése lesz, a kontingenst az ukránokkal előre egyeztetett stratégiai helyszínekre telepítik majd. Macron megjegyezte, hogy nem mindenki ért egyet a kezdeményezéssel, de a megvalósításhoz nem szükséges – írta a ria.ru.
Március 6-án Szergej Lavrov külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Oroszország nem lát lehetőséget kompromisszumra a külföldi békefenntartók ukrajnai telepítésével kapcsolatban. Mint a miniszter leszögezte, ha külföldi kontingenst telepítenek a posztszovjet köztársaságba, a nyugati országok nem akarnak majd megállapodni a békés rendezés feltételeiről, mert ez a kontingens tényeket fog teremteni a helyszínen.