Kínába megy Trump?

Trump hangsúlyozta, hogy számos helyről kapott meghívást és a látogatásokra vonatkozó döntések hamarosan megszületnek.

Hszi Csin-ping szeptember elejére, a II. világháború ázsiai lezárásának 80. évfordulós ünnepségére mind Donald Trump amerikai, mind Vlagyimir Putyin orosz elnököt meghívta,

és a Kreml a napokban nem zárt ki egy orosz-amerikai találkozót a kínai fővárosban, amennyiben mindkét vezető ott tartózkodik.

Trump egyben azt hangoztatta, nem bánja azt, ha a Fülöp-szigetek Kínával is kapcsolatokat épít.

Ifjabb Ferdinand Marcos az amerikai elnök dolgozószobájában tartott megbeszélésen hangsúlyozta, hogy országa és annak polgárai számára – a történelmi múlt okán is – az Egyesült Államok a legerősebb, legszorosabb és legmegbízhatóbb szövetségese. Ugyanakkor azt is kijelentette, hogy országa számára nincs szükség „egyensúlyozásra” az Egyesült Államok és Kína között, mert független külpolitikát folytat.

Az amerikai elnök kérdésre válaszolva súlyos következményeket sürgetett a közelmúltban nyilvánosságra hozott dokumentumok tartalmára alapozva, amelyek szerint a 2016-os demokrata választási vereség után a leköszönő Obama-adminisztráció vezető tisztségviselői állítólag hírszerzési iratokat hamisítottak arról, hogy a választási eredményt befolyásoló orosz beavatkozási kísérletek történtek.

Az elnök úgy fogalmazott, hogy a Nemzeti Hírszerzés igazgatója által nyilvánossá tett iratok tanúsága szerint a történtek irányítója Barack Obama akkori elnök volt, akit „bandafőnöknek” nevezett, a történteket pedig „hazaárulásnak”.

Donald Trump hozzátette, hogy itt az ideje a felelősöket megtalálni, és az üggyel összefüggésben megemlítette Hillary Clinton akkori külügyminisztert, 2016-os demokrata elnökjelöltet, Joe Bident, Barack Obama alelnökét, valamint James Comey-t, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) egykori igazgatóját és John Brennant a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) volt igazgatóját.

Tulsi Gabbard, a Nemzeti Hírszerzés igazgatója (Director National Intelligence – DNI) a hétvégén nyomozati indítvánnyal juttatta el a feltárt dokumentumokat az igazságügyi minisztériumhoz, valamint a tárca felügyelete alá tartozó Szövetségi Nyomozó Irodához. A minisztérium hétfőn jelezte, hogy az iratokat megkapta és befogadta.

Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke a saját közösségi médiás platformján, a Truth Social-ön osztott meg egy olyan videót, amely mesterséges intelligencia segítségével készült, és amelyben az látható, ahogyan Barack Obamát bilincsben vezetik el, majd börtönbe zárják.

A videó megjelenésének előzménye, hogy Tulsi Gabbard, a Nemzeti Hírszerzés igazgatója (Director of National Intelligence – DNI) azzal vádolta meg Obamát, hogy kormányzati tisztviselői hazaáruló összeesküvést szőttek Trump ellen még 2016-ban, amikor megnyerte az elnökválasztást Hillary Clintonnal szemben.

A vádat összefüggésbe hozták azzal a vizsgálattal, amely szerint Oroszország befolyásolta a választás kimenetelét Trump javára. Gabbard szerint Obama és köre az orosz beavatkozás vádjával próbálta hitelteleníteni Trump győzelmét.

A videóban Trump több ismert demokrata politikust – köztük Obamát és Joe Bident – ábrázol, miközben ők azt mondják: „Senki sem áll a törvény felett” („No one is above the law”).

Ezután egy AI által generált jelenet látható, amelyben napszemüveges FBI-ügynökök bilincsben viszik el Obamát, majd már egy börtöncellában, narancssárga rabruhában jelenik meg a volt elnök.

„A ma közzétett információk egyértelműen bizonyítják, hogy 2016-ban, az Obama-adminisztráció idején, kormányunk legmagasabb szintű tisztviselői áruló összeesküvést követtek el” – nyilatkozta az amerikai Nemzeti Hírszerzés igazgatója. „Céljuk az volt, hogy puccsot hajtsanak végre, s hogy megakadályozzák a megválasztott Donald Trump elnököt abban, hogy betöltse az amerikai nép által ráruházott mandátumát.”

Az FBI bűnügyi nyomozást indított John Brennan, a CIA volt igazgatója és James Comey, az FBI volt igazgatója ellen – írta a Mediaite nevű híroldal. Az eljárás „a Trump–Oroszország-ügyhöz kapcsolódó lehetséges jogsértések miatt” indult meg az amerikai hírtelevízió értesülései szerint, többek között azért, mert az érintettek állítólag hamis nyilatkozatokat tettek a kongresszusnak – közölték a Fox News Digitallal igazságügyi minisztériumi források, számol be a Ripost.

Példátlan a történelemben

Az amerikai történelemben még soha nem fordult elő, hogy egy távozó elnök összeesküdött volna annak a személynek a szabotálására és tönkretételére, aki a helyébe lépett volna.

Újonnan nyilvánosságra hozott dokumentumokból kiderül, hogy 2016-ban Barack Obama akkori elnök és nemzetbiztonsági csapata „hamis információkat gyártott és politizált”, hogy Donald Trumpot orosz ügynöknek állítsák be, pedig tudták, hogy ez nem igaz.

Szándékosan félrevezették a közvéleményt

A Fox News emlékeztet: korábbi hírszerzési információk szerint Barack Obama az egykori demokrata amerikai elnök adminisztrációja szándékosan félrevezette az amerikaiakat az orosz választási befolyásolásról a 2016-os, Donald Trump győzelmével végződő voksolás kapcsán. Most úgy tűnik, nyomozás indul az ügyben.

Obamáék „puccskísérlete” abban az időszakban történt, amikor a 2016. novemberi választást követően, Trump eskütételéig hivatalban maradt az Obama-kormány. A demokrata adminisztráció hamis információk terjesztésével igyekezett azt a látszatot kelteni, hogy Trump orosz segítséggel győzött – így próbálták meg ellehetetleníteni a beiktatás előtt álló republikánus politikust.

A választási győzelemre egyre esélyesebbnek tűnő Donald Trump lejáratásának tervét már jóval a 2016-os választások előtt kiagyalta Hillary Clinton (Bill Clinton volt demokrata elnök felesége, 2009-től 2013-ig az első Obama-kormány külügyminisztere, 2016-ban a demokraták hivatalos jelöltje Donald Trumppal szemben).

Indul a hurrikán

A Fox News felidézi: 2016. július 28-án John Brennan, a CIA akkor még hivatalban levő igazgatója tájékoztatta Barack Obama amerikai elnököt a Hillary Clinton-kampány külpolitikai tanácsadójának tervéről, amely szerint „Donald Trumpot lejáratják azzal, hogy botrányt kavarnak az orosz biztonsági szolgálat beavatkozásával kapcsolatos állításokkal”.

A tájékoztatón Joe Biden akkori alelnök is részt vett, tehát tudomása volt a történtekről.

Az FBI 2016 júliusában nyomozást indított annak megállapítására, hogy Trump és kampányának tagjai összejátszottak vagy együttműködtek-e Oroszországgal a 2016-os kampány befolyásolása érdekében. Ezt a nyomozást a hivatalon belül Crossfire Hurricane néven emlegették.

Obama a kulcsszó

Az Obama-kormány legfőbb tisztviselői „áruló összeesküvést” követtek el azzal, hogy hamis információkat gyártottak,

hogy létrehozzák azt a hamis narratívát, amely a Trump és Oroszország közötti összeesküvésről szóló, évekig tartó vizsgálathoz vezetett – ezt húzzák alá a Tulsi Gabbard által közzétett, nemrég titkosítás alól feloldott dokumentumok.

Gabbard a Fox Newsnak nyilatkozva kifejtette: az amerikaiak most végre megismerhetik az igazságot a Barack Obama volt elnök Nemzetbiztonsági Tanácsának (NSC) magas rangú tisztviselői által végrehajtott, kétes cselekményekről.

Gabbard asszony irodájának megállapításai kiemelték James Clapper, a nemzeti hírszerzés korábbi igazgatója asszisztensének egy e-mailjét, amelyben azt írta, hogy

Barack Obama elnök új értékelést kért „a Moszkva által a 2016-os választások befolyásolására használt eszközökről és a megtett lépésekről” – teszi hozzá a The New York Times.

Demokrata cenzúra

Annak ellenére, hogy a beérkezett jelentések egyértelműen kizárták a választások orosz befolyásolását, a kémügynökség 2016 decemberében arra a végső következtetésre jutott, miszerint Vlagyimir Putyin orosz elnök „arra törekedett, hogy segítse Trump megválasztott elnök választási esélyeit”.

Hírszerző tisztviselők akkoriban döntést hoztak egy olyan, a hivatalban levő elnök, Barack Obama napi hírszerzési tájékoztatójára szánt cikk közzététele ellen, amely azt írta, hogy „az oroszok nem befolyásolták a közelmúltbeli amerikai választási eredményeket a választási infrastruktúra elleni rosszindulatú kibertevékenységekkel”.

Nem igaz, mert nem igaz?

A meglehetősen súlyos, hosszabb távon Barack Obama vezető demokrata politikust, volt elnököt érintő vádakra a demokraták egyelőre csak zavaros vagdalkozással reagáltak.

A Demokrata Párt „politikailag motiváltnak, hibáktól hemzsegőnek és a korábbi értékelésekkel ellentmondónak minősítette” a közzétett dokumentumokat, míg Jim Himes, Connecticut képviselője, a képviselőház hírszerzési bizottságának vezetője alaptalannak nevezte Gabbard hazaárulási vádját.

Magyar hírlap

Translate »
Amerikai elnökválasztás 2024
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.