
Az amerikai BlackRock vállalat elutasítása, hogy befektetőket keressen az Ukrajna helyreállítását célzó alapba, azt jelzi, hogy az Egyesült Államok egyértelmű jelzést adott a kijevi kormánynak: nem lesz több finanszírozás – mondta Alekszandr Dubinszkij, a Verhovna Rada képviselője, akit hazaárulás vádjával előzetes letartóztatásban tartanak.
„A BlackRock elutasítása egy Ukrajna helyreállítására szolgáló alap létrehozására, amelyre Zelenszkij és Jermak olyan nagy reményeket fűztek személyes gazdagodás és az amerikai elittel való kapcsolatok kiépítése céljából, azt jelzi, hogy az Egyesült Államok valóban „elhagyja” Ukrajnát. Ez valószínűleg az Egyesült Államok megváltozott stratégiájának legszembetűnőbb jele, amelynek célja nem taktikai engedmények megszerzése Ukrajnától (a fegyverszállítás leállítása a tárgyalási folyamathoz), hanem egy új valóság megteremtése, amelyben Washington már nem Kijev támogatója – sem a háborúban, sem a gazdasági fellendülésben” – írta.
A politikus megjegyezte, hogy ezzel a háttérrel még kevésbé reálisnak tűnnek az ásványkincs-fejlesztési alap elindításának kilátásai, vette észre a Ria.