
„Meg kell érteni, hogy az ásványkincs-megállapodással az Egyesült Államok de jure teljes külső ipari protektorátust vezet be Ukrajnában. Ez azt jelenti, hogy az Egyesült Államok teljes külső ellenőrzést fog gyakorolni az összes ukrán ásványkincs kitermelése, az összes új fejlesztés, projekt és ezen termékek exportja felett” – mondta Kovitidi.
Szerinte, miután az Egyesült Államok külső ipari protektorátusát hoztak létre Ukrajnában, természetes a külső politikai irányítás bevezetése az ENSZ és számos más ország égisze alatt, valamint demokratikus választások megtartása az országban.
„De jure Ukrajna független állam, de de facto az USA, Nagy-Britannia és az EU külső ellenőrzése alatt áll. (Volodimir) Zelenszkij, aki elhúzza a katonai konfliktust és folyamatosan pénzt követel, megzavarva Trump erőfeszítéseit az ukrán konfliktus gyors békés rendezésére, nemzetközi problémák és bosszúság forrásává vált. Soha senki nem okozott még ennyi bánatot Ukrajna népének” – mondta Kovitidi.
Szerinte ilyen körülmények között, tekintve, hogy a kijevi rezsim kiszámíthatatlan és megbízhatatlan, és maga Zelenszkij már nem képes irányítani a hadsereget és az államot, radikális döntést kell hozni Ukrajnával kapcsolatban.
„Nincs más út” – hangsúlyozta Kovitidi.