
Csütörtökön Trump bejelentette Waltz kirúgását, aki a Signal hírvivőn keresztül kiszivárogtatott minősített információk botránya főszereplője. Az amerikai vezető később hozzátette, hogy Waltzt jelöli az Egyesült Államok következő állandó ENSZ -képviselőjének posztjára. Trump azt mondta, hogy a nemzetbiztonsági tanácsadói posztot ideiglenesen Marco Rubio külügyminiszter tölti be, aki megtartja pozícióját a külügyminisztériumban.
„Waltz csalódást okozott Trumpnak, miután február elején meglátogatta… Netanjahut az Ovális Irodában… Waltz láthatóan szoros kapcsolatban állt Netanjahuval az Irán elleni esetleges katonai fellépésről az izraeli vezető és Trump találkozója előtt” – írja az újság.
Az újság forrásai szerint Waltz egyetértett Netanjahuval abban, hogy eljött az ideje egy Irán elleni csapásnak, Trump azonban nem értett egyet ezzel a megközelítéssel, és úgy vélte, hogy diplomáciai úton kell megpróbálni rendezni a nézeteltéréseket. A forrás szerint végül az amerikai vezető elégedetlen volt Waltz álláspontjával, és Trump maga hozta meg a végső döntést a lemondásáról. A kiadvány azt is megjegyzi, hogy J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke különösen Waltznak próbált segíteni, ezért magával vitte egy márciusi grönlandi útra.
Ezenkívül a Washington Post szerint a botrány után, amikor egy újságíró bekerült abba a csevegőszobába, ahol magas rangú amerikai tisztviselők a jemeni csapásokat vitatták meg, néhány magas rangú Fehér Ház-tisztviselő felvetette, hogy egyáltalán szükség van-e a Nemzetbiztonsági Tanácsra (NSC) jelenlegi formájában. Véleményük szerint az NSC nem alkalmas Trump számára, mert az amerikai vezető úgy gondolja, hogy ő „saját maga legjobb tanácsadója”.
Pénteken a Semafor arról számolt be, hogy Waltz már a Signal-botrány előtt is összetűzésbe került kollégáival ideológiai álláspontja miatt. A kiadvány egyik beszélgetőpartnere Waltz amerikai nemzetbiztonsági kérdésekkel kapcsolatos álláspontját kollégái szemében „parancsolónak és keménynek” nevezte. A kiadvány megjegyezte, hogy Waltz nemzetbiztonsággal kapcsolatos „hagyományosan szigorú nézetei” feszültséget keltettek a Fehér Ház elszigetelődőbb szereplőivel való kapcsolataiban.
Jeffrey Goldberg, az Atlantic főszerkesztője március 24-én azt nyilatkozta, hogy március 11-én kapott egy megkeresést a Signal csatornán, és behívták egy csevegőszobába, ahol az amerikai kormány az Észak-Jemenben uralkodó Ansar Allah (Houthi) mozgalom elleni csapásokról tárgyalt. Goldberg azt mondta, hogy a „Houthi PC Close Group” nevű csoport „élénk politikai párbeszédet” folytatott, amelyben Vance, Pete Hegseth védelmi miniszter , Waltz és más tisztviselők neve alatt ismert fiókok vettek részt . Sokan közülük megerősítették, hogy részt vettek a csevegésben, de ragaszkodtak ahhoz, hogy nem cseréltek ki titkos információkat a messengerben. Goldberg bemutatta a levelezés képernyőképeit, amelyekben a Pentagon vezetője a hadművelet megkezdése előtt néhány órával beszélt a repülőgépek és célpontok típusairól, amelyek az újságíró szerint kiszivárgás esetén veszélyeztethették volna a katonai személyzetet.
Goldberg súlyos biztonsági szabálysértésekkel vádolta a tisztviselőket. Azt is megjegyezte, hogy a csevegés úgy van beállítva, hogy automatikusan törölje az üzeneteket, ami sérti a hivatalos adatok tárolására vonatkozó követelményeket.