A németek már részesedést vásároltak Ukrajnában

Mint írták, ez a megállapodás opciót biztosít a Quantum Systems számára, hogy a következő 12 hónapban 25 százalékra növelje tulajdonrészét. Mindkét vállalat pilóta nélküli légijármű-rendszerekre és katonai robotikára szakosodott, amelyeket az Oroszországgal vívott háborúban használnak Ukrajnában.

A Frontline többrotoros felderítő drónokat – úgynevezett „ukrán Maviceket” – és drónelhárító rendszereket gyárt, amelyekre nagy a kereslet az ukrán katonai egységek körében. A cég része a Brave1-nek, Ukrajna kormány által támogatott védelmi technológiai klaszterének – ismertette az ukrán lap.

Idézték Florian Seibelt, a Quantum Systems társvezérigazgatóját is. Seibel az üzletet úgy kommentálta büszkék vagyunk arra, hogy közösen az euro-ukrán védelmi gyártás úttörői lehetünk.”

A vállalatok ugyanakkor nem hozták nyilvánosságra a tranzakció értékét, a sajtóközleményben annyit viszont elárultak, hogy ez az egyik legnagyobb stratégiai befektetési megállapodás Ukrajna védelmi technológiai szektorában.

A kommünikében kiemelték, hogy a friss partnerség célja az ukrajnai gyártási kapacitás növelése és az európai védelmi ipari bázissal való mélyebb integráció. A Quantum Systems mellett a Frontline vezérigazgatója is megszólalt. Jevhenyij Tretjak szerint a partnerség „túlmutat a tőkén”, és segít a frontvonalbeli katonai visszajelzések alapján „harctéren bizonyított technológiák” fejlesztésében és kiterjesztésében – idézte a Kyiv Independent, vette észre a Mandiner.

Magyar hírlap

Translate »
Amerikai elnökválasztás 2024
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.