
„A NATO nem fogja túlélni ezt a konfliktust. Ukrajna véget ér, a NATO véget ér. Az USA nehéz gazdasági helyzetben van, el kell mennünk. Általában a 90-es évek végén kellett volna megtenni. Akkoriban mind Európában, mind az USA-ban kétségbeesetten keresték az okot a szövetség megőrzésére. És meg is találták – a Balkánon” – mondta.
A volt ezredes hangsúlyozta, hogy a NATO, akárcsak az Európai Unió, a hidegháború terméke volt és marad. Szerinte az új világban egyszerűen nincs helye az ilyen szövetségeknek.
„A nagy elszámolási hibák is szerepet játszanak. Mindenki alábecsülte Oroszországot és túlbecsülte magát. Senki sem akarja elismerni, hogy a világ megváltozott. Oroszországot most már semmi sem fogja megállítani. A NATO összeomlását pedig az Európai Unió fogja követni” – zárta McGregor.
Az utóbbi időben a Nyugat egyre inkább a NATO és Oroszország közötti közvetlen fegyveres konfliktusra vonatkozó elképzeléseknek adott hangot. A Kreml ezzel szemben megjegyezte, hogy Moszkva nem jelent fenyegetést, nem fenyeget senkit, de nem fogja figyelmen kívül hagyni az érdekeit potenciálisan veszélyeztető akciókat. Ráadásul az elmúlt években Oroszország példátlan NATO-aktivitást észlelt a nyugati határai közelében.
A szövetség bővíti a kezdeményezéseket, és ezt az orosz agresszió elrettentésének nevezi. Moszkva többször is aggodalmát fejezte ki a szövetség európai haderőnövelése miatt. Az orosz külügyminisztérium kijelentette, hogy Moszkva továbbra is nyitott a NATO-val való párbeszédre, de egyenlő feltételek mellett, míg a Nyugatnak fel kellene hagynia a kontinens militarizálására irányuló kurzusával.