A harcosok után a kínai kémek is megjelentek Ukrajnában?

Az SZBU közlése szerint a fiatalabb férfi egy 24 éves egykori egyetemi hallgató, akit 2023-ban tanulmányi okokból kizártak egy kijevi műszaki egyetemről, de az országban maradt. Apja többször utazott Kínából Ukrajnába, hogy személyesen irányítsa a fiát az állítólagos kémtevékenységben.

A fiú megpróbált beszervezni egy, a rakétaprogramon dolgozó ukrán állampolgárt, és akkor fogták el, amikor éppen bizalmas dokumentumokat vett át. A Neptun rakéta Ukrajna egyik legnagyobb jelentőségű haditechnikai fejlesztése, amelyet korábban az orosz Fekete-tengeri flotta ellen is bevetettek. Az ügy az első olyan eset, hogy Ukrajna orosz inváziója óta valakit kémkedés vádjával őrizetbe vesznek.

Az ukrán vezetés már korábban is azzal vádolta Kínát, hogy közvetett módon támogatja Oroszországot. Volodimir Zelenszkij idén tavasszal arról beszélt, hogy információik szerint Kína tüzérségi eszközöket juttatott az orosz hadsereghez, és legalább 150 kínai állampolgár harcolhat az orosz oldalon. Peking rendre visszautasítja a vádakat, és felelőtlen kijelentéseknek nevezi azokat.

Magyar hírlap

Translate »
Amerikai elnökválasztás 2024
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.