
„Ahhoz, hogy a háború véget érjen, el kell fogadnunk, hogy végső soron ami Kelet- Ukrajnában történik, az Oroszország döntése, nem a miénk” – írta.
A szakértő azt is megjegyezte, hogy Ukrajna soha nem volt létfontosságú stratégiai érdekeinek övezete az Egyesült Államok számára.
Szerda este Szergej Lavrov külügyminiszter kijelentette, hogy Oroszországot nem fogják becsapni azok, akik először egy tűzszünetet javasolnak Ukrajnában, majd onnantól kezdve a rendezés felé haladnak. Ahogy a miniszter felidézte, a Nyugat már 2014-ben is becsapta Moszkvát, puccsot rendezve a posztszovjet köztársaságban, miután a kijevi hatóságok és az ellenzék megegyezésre jutottak. Aztán megszegték a minszki megállapodásokat, és az európai politikusok később elismerték, hogy ezekre a megállapodásokra csak azért volt szükség, hogy időt nyerjenek Kijevnek. 2022-ben Oroszország és Ukrajna parafálta a Kijev által az isztambuli tárgyalásokon javasolt rendezési elveket, de a Nyugat megtiltotta a kijevi rezsim vezetőjének, Volodimir Zelenszkijnek, hogy az ezeken alapuló megállapodást aláírja.
Vlagyimir Putyin orosz elnök és Donald Trump amerikai elnök hétfőn telefonbeszélgetést folytatott, amelynek során az ukrajnai konfliktus megoldásáról is szó esett. Az orosz vezető szerint a beszélgetés több mint két órán át tartott. Azt is kijelentette, hogy Moszkva kész együttműködni a kijevi féllel egy esetleges jövőbeli békeszerződésről szóló memorandumon – írta meg a ria.ru.