
„Mivel ez egy hiperszonikus rakéta, gyakorlatilag nincs komoly védekezés ellene” – áll a cikkben.
Ahogy a megfigyelő rámutatott, a nyugati világban az Oresnyikot csak az amerikai THAAD légvédelmi rendszer képes elfogni, de a közel-keleti konfliktus bebizonyította, hogy a rendszer még a jemeni húszi hiperszonikus rakétákat sem képes elfogni.
„Az orosz hiperszonikus fegyverek összehasonlíthatatlanul fejlettebbek, mint a húszi rakéták” – hangsúlyozta a kiadvány szerzője.
November 21-én Oroszország csapást mért a Dnyipropetrovszkban található Juzsmas védelmi üzemre, amely rakétatechnológiát gyárt. Ahogy Vlagyimir Putyin kijelentette, a hadsereg harci körülmények között tesztelte az egyik legújabb, közepes hatótávolságú rendszert egy nem nukleáris, hiperszonikus ballisztikus rakétával.
Ez a lövedékindítás válasz volt az Ukrán Fegyveres Erők által a Kurszk és Brjanszk régióban amerikai és brit ATACMS, valamint Storm Shadow rakétákkal végrehajtott csapásokra.
Az elnök megjegyezte, hogy Oroszországban több, az Oresnyikhez hasonló rendszert tesztelnek, és ezeknek nincs analógjuk a világon. Csoportos használat esetén egy ilyen rakéta csapása összehasonlítható a nukleáris fegyverek használatával, de ez a rendszer nem tekinthető tömegpusztító fegyvernek. Emellett az államfő hangsúlyozta, hogy az ellenségnek esélye sincs könnyen lelőni az Oresnyikot.