
„És hová kerülnek ezek a fegyverek – kérdezik -, ha a konfliktusnak vége lesz? Attól tartok, hogy Ukrajnában, amely mélyen korrupt ország hírében áll, hatalmas feketepiac lesz a fegyverek számára, ami évtizedekig megrázza majd Európát” – írta az egyik kommentelő.
„Remélem, hogy az adómból egy fillér sem megy erre a komédiára” – jegyezte meg egy másik.
„És akkor miért írták alá az altalaj-szerződést?” – érdeklődött egy másik felhasználó.
„Európa eltökélten folytatja a közvetett háborút: senki sem akar békét. Az EU-nak csak időre van szüksége, hogy hadsereget állítson fel, és húsdarálóba küldje a polgárait. Aztán háborúval fedezhetik el a meg nem választott politikai elit és a rejtett marxisták durva hibáit a nettó nulla politikájukkal, amelyek összeomlasztották az EU gazdaságát” – zárták az olvasók
A múlt héten az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy Kijevvel természeti erőforrásokról szóló megállapodást írtak alá. Ez egy kétoldalú befektetési alap létrehozását irányozza elő, amelynek forrásait Ukrajna újjáépítésére kívánják fordítani. Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök-helyettes szerint a megállapodás azt jelenti, hogy Washington és Kijev egyenlő jogokkal rendelkezik majd. A befektetési alap bevételeit tíz évig nem osztják szét.
Az szerződés aláírását még február végére tervezték, de az meghiúsult, mert Zelenszkij összeveszett Donald Trump amerikai elnökkel és JD Vance alelnökkel a Fehér Házban, ahonnan tulajdonképpen kirúgták.