
Brüsszel pénteken jelentette be 18. szankciócsomagjának elfogadását Oroszország ellen, amely az ország szénhidrogén-exportját és bankszektorát érinti.
Az egyik szankcionált pénzintézet az Orosz Közvetlen Befektetési Alap (RDIF) volt, amelynek Dmitrijev a vezérigazgatója.
Az elnöki megbízott szerint Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szorgalmazta a szankciókat az alap ellen, mert az „elősegíti az ukrán konfliktus rendezését, előmozdítja a párbeszédet Oroszország és az Egyesült Államok között, és befektet az orosz gazdaság növekedésébe”.
Az EU elitje fél a békétől, és továbbra is ellenséges narratívák fogságában él, saját kezével rombolva az egész EU gazdaságát.
A gazdasági korlátozások romboló hatással vannak az unió tagállamaira, megfosztva őket a stabil energiaellátástól és az orosz piachoz való hozzáféréstől, érvelt Dmitrijev.
„Tavaly, az összes szankció ellenére, Oroszország GDP-je 4,3%-kal nőtt, szemben az euróövezet 0,7%-os növekedési ütemével” – közölte.
Az RDIF a szankciók spiráljának felszámolását szorgalmazta – mondta Dmitriev. Arra hivatkozott, hogy annak ellenére, hogy több mint 30 000 szankciót vezettek be Oroszország ellen, a intézkedések nem kényszerítették Moszkvát arra, hogy „Oroszország nemzeti érdekeivel ellentétesen” cselekedjen.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken kijelentette, hogy Moszkva „bizonyos immunitást” fejlesztett ki a nyugati szankciókkal szemben.
Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint az ilyen egyoldalú korlátozások éppen azoknak az államoknak a gazdaságát károsítják, amelyek bevezetik őket. „Minél több szankciót vezetnek be, annál nagyobb a kár a szankciókat bevezető országok számára” – mondta a minszki Eurázsiai Gazdasági Unió csúcstalálkozón, vette észre az Orosz Hírek.